Pożyczka z banku czy z parabanku?

Pożyczki gotówkowe niezależnie czy z banku, czy z parabanku otrzymamy bez dokumentowania zarobków i są one ciekawym produktem finansowym, z którego korzystamy nader chętnie. Większe wydatki takie jak nabycie domu czy samochodu nie trafiają się nam nagminnie, a do posiłkowania się nieznaczną pożyczką zmuszają nas zwykle bieżące potrzeby, na których opłacenie czasami zabraknie nam pieniędzy.

Pożyczki gotówkowe


Musimy w tym miejscu podkreślić, że na rynku finansowym są spotykane dwa rodzaje pożyczek gotówkowych, to znaczy bankowe i pozabankowe. Obie różnią się między sobą diametralnie choćby ze względu na specyfikę obu instytucji. Pożyczka z banku jest równie szybka, jak ta w parabanku, posiada tak samo łatwe formalności związane z otrzymaniem, lecz ma ogromną przewagę, którą jest jej koszt. RRSO w banku wyniesie co najwyżej do 35%, podczas gdy w parabanku nierzadko uzyskuje pułap nawet od 2000% wzwyż.

Tak duże koszty stosowane w przedsiębiorstwach pozabankowych powstają z ryzyka dużej niespłacalności pożyczek, które są zwykle zaciągane przez osoby odtrącane przez banki. Toteż są one udzielane w znacznie mniejszych wielkościach niż te osiągalne w banku. Z powodu niewielkich kwot i dostępności na krótki, z reguły 30-dniowy okres spłaty pożyczka z parabanku zyskała przydomek chwilówki.

Poniektóre z banków idąc za przykładem firm pożyczkowych, wprowadziły zupełnie internetowe pożyczki gotówkowe, udzielane bez wymogu odwiedzania oddziału. Ta odmiana pożyczki gwarantuje nam maksymalnie prędki dostęp do pieniędzy, które możemy dostać przelewem na nasze konto bankowe tylko w kilkanaście minut. W tym przypadku umowa pożyczki będzie przesłana do podpisania pocztą kurierską lub podpisujemy ją elektronicznie. Na ważne potrzeby zwykle potrzebujemy załatwić potrzebne środki łatwo i bez niepotrzebnych formalności, skutkiem tego z zamiarem ich zaspokojenia wypatrujemy stosownie szybkich ofert, którymi moglibyśmy się posiłkować.


Zazwyczaj raptem krótka analiza uświadamia nam, że pożyczka gotówkowa jest w tym wypadku perfekcyjnym rozstrzygnięciem, idealnie dostosowanym do naszych wymogów, jako że można ją uzyskać w sposób, jakiego oczekujemy, to znaczy jedynie na podstawie dowodu osobistego, bez musu dawania dokumentów o zatrudnieniu i zarobkach. Procedury są nieskomplikowane, a zasadniczą jest złożenie wniosku o przyznanie pożyczki, następnie czekamy blisko 5 minut na decyzję, po której pieniądze trafią na nasze konto nawet w 20 minut. Oznacza to, że wszystko przebiegnie, tak jak oczekiwaliśmy ekspresowo i prosto, bez względu czy pożyczka będzie wzięta z parabanku, czy z banku.

 

artykuł powstał dzieki serwisowi pożyczka w 15 minut

Najczęściej szukane

pożyczki  |  kasonet  |  vivus  |  pożyczka  |  gotówkowe